Borcunuzu Kapatmak için Banka Harici Krediler

Borcunuzu Kapatmak için Banka Harici Krediler

Borç kapatma kredisi arıyorsunuz bunun için öncelikle senetle kredi tercihiniz olmalıdır. Banka dışı kredi veren kurumlar bu konuda size yardımcı olabilirler. Bu konuda yapacağınız ön görüşmede herşey netleşecektir. Peki bu kurumlar hangileri:

Kalkınma Ajansları

Bu yerler son yıllarda oldukça aktif bir şekilde faaliyet göstermek ile beraber bulundukları bölgelere göre maddi olarak destekledikleri faaliyet farklılık göstermektedir. Daha çok yöresel ve de etkinlik alanı giderek azalan konularda yardımlarda bulunan bu kurumlar hemen hemen her ilde mevcut olmaktadır.

Bu sebepten dolayı siz de bu yerlere giderek hangi alanlarda kredi verdiğini öğrenebilir ve bunlardan faydalanma imkanı yakalayabilirsiniz.

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK)

Kredi alınabilecek yerler arasında akla gelenlerden bir diğeri de kısa adı OYAK olan Ordu Yardımlaşma Kurumu’dur. Bu yer pek çok farklı konuda ve de son derece düşük faizler ile kredi vermek ile beraber bu konuda bilmeniz gereken en önemli detay her isteyen kişiye hizmet sunumu gerçekleştirmedikleri yönünde olmaktadır.

Bu kurum yalnızca kendi bünyesinde çalışan kimselere ile çalışmakta ve de onlara kredi vermektedir. Ancak yine de adı geçen bu yerden kredi  almak için uygulanacak olan bir yöntem de mevcut olmaktadır. eğer dilerseniz  bu olanaktan faydalanma imkanı olan bir kişi sizin adınıza OYAK’tan kredi çekip size verebilir. Bu sayede hem siz mevcut olan para sıkıntınızı çözme olanağı yakalayabilirsiniz hem de aracı olan kişi belli tutarda bir komisyon kazanabilir.

Polis Yardımlaşma Sandığı (POLSAN)

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan polislerin belli bir aidat ödemeleri karşılığında hizmet veren bu yerden de oldukça uygun şartlar altında kredi almak mümkün olmaktadır. Ancak bahsi geçen bu makul olanaktan yalnızca adı geçen kurumda çalışan kişiler faydalanabilmektedir.

Bu yerden kredi almak isteyen ancak adı geçen kurumda çalışmayan kişilere sunulmakta olan bir olanak da mevcut olmaktadır. Eğer dilerseniz EGM’de çalışan bir kişi sizin adınıza kredi çekmekte ve bu parayı size vermektedir. Ancak bu kişiler bahsi geçen işi belli bir komisyon karşılığında yapmaktadırlar. Her ne kadar hem alacağınız kredinin faizini hem de komisyon bedelini ödeyecek olsanız da yüksek ve fahiş ödemeler yapmanız gerekmemektedir. Çünkü POLSAN’ın faiz oranı bankalara kıyasla çok çok düşük olmaktadır.

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN)

Adından da anlaşılacağı üzere bu kurum da ilkokul öğretmenlerini kapsamaktadır. Bu işi yapmakta olan kişilere son derece uygun faiz ve de vade oranları ile  kredi olanağı sunun bu yer aracılığı ile yalnızca bahsi geçen öğretmenler değil daha başka pek çok farklı kişi nakit sıkıntısını çözmektedir.

Siz de öğretmen olmadığınız halde oldukça uygun faiz oranları dahilinde adı geçen bu yerden hizmet almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sizin adınıza bu yerden kredi çekecek bir öğretmen bulmanızdır. Bu sayede son derece hızlı ve kolay bir şekilde nakit sıkıntınızı çözebilirsiniz.

PTT Biriktirme ve Yardım Sandığı (PBYS)

Ülkemizin önde gelen kurumlarından biri olan PTT e çalışanlarından her ay düzenli bir şekilde aidat alarak gerektiği zamanlarda onlara uygun koşullarda kredi veren yerlerden biri olmaktadır. Bu sebepten dolayı adı geçen bu yerde çalışmakta olan herkes son derece makul faiz oranları ile ve de bankalara ihtiyaç duymaksızın kredi alma olanağı yakalamaktadır.

Siz de bu kurumda çalışıyorsanız bankalara müracaat etmeden ve onlardan daha uygun şartlarda kredi alabilirsiniz. Ancak PTT’de çalışmıyorsanız da üzülmenize gerek yok. Çünkü buranın personeli olan bir kişi bularak kendi adınıza kredi çekmesini talep edebilirsiniz. Bu sayede para sıkıntınızı hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları

Kredi almak için insanların pek çok farklı sebepleri mevcut olmaktadır. Eğer sizin bu yöndeki talebinizin nedeni esnaflık ya da sanatkarlık faaliyetleri yürütmek ise müracaat edeceğiniz yerlerin başında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları gelmektedir. Ülkemizin her yerinde faaliyet göstermekte olan bu yerler kendi bünyesinde hizmet vermekte olan kişilere uygun şartlarda kredi olanağı sunmaktadır.

Siz de üyesi olduğunuz yere müracaat ederek ya da ikamet ettiğiniz yerdeki odaya üye olarak kredinizi alabilirsiniz. Üstelik bu yerlerden alacağınız kredi bankalardan çok daha avantajlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir