“Hizmetler”

Senetle Kredi Almak için Gerekenler

Senetle Kredi Almak için Gerekenler

Bilgi ve iletişim:
https://www.senetlekredi.org/

Senetle kredi almak için bir çok insan günümüzde farklı yöntemler denemeyi tercih etmektedir. Kimi yöntemleri yasal kimi yöntemlerin ise ne yazık ki yasal olmaması insanların aklında belirli bir karmaşa yaratmasına neden olmaktadır. Para hayatımızı devam ettirmemiz için gerekli olan şeyleri başında çoğu zaman ilk sırada bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü parayı elde etmek isteyen kişiler için, parayı nasıl bu alacaklarını öğrenmek büyük bir önem tutmaktadır.

Kredi almak için bankalar doğrudan bir yöntemdir. Bankalar müşterilerine kredi verir ve daha sonra bu parayı da belirlenmiş olan faiz oranlarına bağlı kalarak geri alırlar. Ancak krediyi bu yolla çekmek istemeyen kişiler için de senet yoluyla kredi verilmesi bankalar tarafından uygulanmış olan bir yöntemdir. Senet genellikle kefil gösterilerek bankadan kredi almak için talepte bulunulmasına verilen isim olarak yorumlanabilir.

Senetle Para Alma Şartları

Senet nedir diye soran kişiler için bunun alışverişlerinize bir belge niteliği taşıdığını söylemememiz mümkün olacaktır. Kişiler günlük hayatlarında çeşitli alışverişler yapar, hizmetler alılar. Kredi kartı kullanmayanlar için elden taksit ödemek ya da senet yaptırmak önemli bir avantajdır. Bankalar için de durum böyledir. Günümüzde birçok banka senet yoluyla kredi vermektedir. Bu kredi almak isteyen ancak banka formaliteleri gereği kredi alma şartını yakalayamayan vatandaşlar için son derece yararlı olabilmektedir. Ancak bankalar senet verirken kişinin kefil göstermesini de talep edebilmektedirler.

Senetle Kredi Almak için Neler Gerekir

Her hukuki işlemde olduğu gibi senet yoluyla kredi almak istiyorsanız mutlaka reşit olmanız gerekmektedir. 18 yaşının altında olan kişilere kredi verilmemektedir. Düzenli gelirinizin olması da bankadan kredi alabilmeniz için önemli bir unsur olarak değerlendirilebilmektedir. Gelirli olmayan ya da kefil göstermeyen kişilerin evraksız ve koşulsuz senetle kredi alabilmesi zor bir ihtimaldir.

İşin esasında prosedür olarak çok konu olsa da kısa bir özet geçmek gerekirse senetle kredi veren bankalar daha çok ticari işletmeler için kolaylık sağlamaktadır.

Banka dışındaki diğer kurum ve şahıslar ise geri ödemenizi ispatlamanızı veya sizden alamazsa kimden alacağını düşünüp kefil istemektedirler.

Fikrini Söyle Krediyi Kap MAX Limit: 100.000 TL

Fikrini Söyle Krediyi Kap MAX Limit: 100.000 TL

Bir fikrinizin olduğunu varsayalım. Gerçekten mantıklı ve kazanç getirecek kadar makul bir fikir. Böyle bir fikir için ihtiyacınız olan paranın miktarı, hangi işlemlerin yapılması gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu durumda firmamıza geldiğiniz takdirde sizlere amacınız doğrultusunda bir kredi ve buna göre bir ödeme planı çıkartılır. Amaçlarınıza yönelik olarak çıkartılan bu krediler ciddi manada planlı hizmetler doğrultusunda sizlere temin edilmektedir. (daha&helliip;)

Borçlarınızı Tek bir Bankada Birleştirme

Borçlarınızı Tek bir Bankada Birleştirme

Eğer birden çok bankaya borcunuz varsa bu borçları ödemek sizler için çok sıkıntılı süreçleri beraberinde getirebilir.Bu yüzden borçlarınızı tek bankada toplama sizin için mantıklı olacaktır. Kredilerinizi birleştirmek en azından dağınık borçlarınızı tek kalemde takip etmenizi sağlayacaktır. Borçların birden çok bankada olması uzun vadede kredi notunuzun düşmesine de neden olacağı için yeni bir kredi alma ihtimaliniz çok düşük bir hale gelebilir. Borçları tek bankada toplama fikri ise birden çok bankaya borcu olan kişilere önerilebilecek bir tavsiyedir.

Borçları tek bankada toplama fikri ile ilgili olarak yapılması gereken ve dikkat edilmesinde fayda olan noktalar vardır. Bir bankaya değil de birden çok bankaya borcunuz varsa bütün borçlarınızı yeni bir bankada yer alan borç yapılandırma kredileri ile ödeyebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için bankaların sizleri ve borçlarınızı kabul etmesi gerekmektedir. Bankalar bunlar için borç transferi kredisi sunmaktadır. Borç transferi kredisi ile birlikte bütün bankalara olan borçlarınızı tek bir çatı altında toplarsınız. Bu borçlarınızı da yapılan yapılandırma ile birlikte yeni faiz oranları ile birlikte ödersiniz. Burada yeni kredi verilmesinde bankalar sizlerden biraz fazla faiz oranı veya vade farkı isteyebilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken borçlarınızı biraz azalttıktan sonra yeni bankaya borç taşımaktadır.

Kredilerimi Hangi Bankada Birleştirmeliyim?

Borç transferi kredisinde bankaların istediği şartları da taşımak gerekmektedir. Şu anda güncel olarak borç transferi kredisi sadece Finansbank’ta yer almaktadır. Şartlar ise şunlardır;

Finansbank’a borç transferi yaparak transfer edilebilecek olan ürünler şu şekildedir; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı.

Finansbank’a borç transferi içerisinde verilemeyecek ürünler ise şunlardır: Konut kredisi, Ek Hesap, Finansbank’taki borçlar.

Finansbank’a diğer bankalardan olan banka kredi borcunun tamamı transfer edilebilmektedir. Bununla birlikte banka ekranında görünen tutardan daha düşük tutarlı olacak şekilde transfer yapmayı kabul etmemektedir. Diğer yandan, karşı banka kredi kartı toplam borcu veya toplam borcundan daha düşük tutarları transfer olarak kabul etmektedir. Bunun yanı sıra karşı bankaya yapılan EFT’ler işlemin yapıldığı günden bir sonraki iş günü karşı bankaya iletilmektedir.

Şu anda borçlarınızı Finansbank’a getirerek borçları tek bir bankada toplayabilir ve ödemelerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Bu konuda sizler için düzenlediğimiz kredi borçlarınızı birleştirme hizmetimizden faydalanabilirsiniz. İletişim kısmından bize ulaşarak danışmanlarımızla detaylı görüşebilirsiniz.

Eminevim Sistemi ile Bankasız Konut Sahibi Olun

Eminevim Sistemi ile Bankasız Konut Sahibi Olun

Konut Almak isteyenlerin kolay yolu ” bankasız ve faizsiz kredi”.

Bankasız ve faizsiz bir şekilde konut almak isteyenler için hazırladığımız “Emin Evim” sistemi sayesinde hayalinizdeki eve kolaylıkla sahip olabilirsiniz.  Firmamız faize girmek istemeyen müşterilerimiz için bankasız konut kredisi uygulamasını başlatmış olup bu sayede pek çok kişinin derdine derman olmayı amaçlamaktadır.

Emin Evim Sistemi nedir?

Faizsiz ev almak isteyenler için hazırlanmış Türkiye’de örnek uygulamaları olan bazı firmalarda başarı ile uygulanmış bu sistemde el birliği ile ev sahibi olmak amaçlanmaktadır.

Sistem Nasıl İşler?

 • Öncelikle almak istediğiniz evin değerine karar veriniz
 • Daha sonra peşinatlı peşinatsız mı alacağınıza karar veriniz
 • Bütçenize göre ödeyebileceğiniz vade sayısını belirleyiniz.( Maksimum vade sayısı :120 Ay)
 • Sistem yardımlaşma üzerine kurulu olduğu için ev sahibi olma işlemi noter huzurunda çekilişle yapılmaktadır.Har ay bir üyeye çekilişle ev teslimi yapılmaktadır.
 • Örneğin 60 vadeli bir ödeme seçeneği belirlediyseniz grubunuzda 60 kişi olur ve her ay 1 kişi çekilişle ev sahibi olur.
 • Ödemeler için kefilli senet yapılır. Senet ödeme tarihleri sizin belirlediğiniz güne göre ayarlanır.
 • Belirlenen tarihlerde kesinlikle herkes evine geçer yerleşir uzatma erteleme gibi bir durum olmaz.
 • İstediğiniz zaman sistemden çıkış yapabilirsiniz.

Avantajları

 • Faiz ödemeden ev sahibi olursunuz.
 • Senet ödeme vadesine ve günlerine siz karar verirsiniz.
 • İstediğiniz yerden istediğiniz evi alabilirsiniz.
 • Almak istediğiniz konut daha ucuza mal olur ve oturduğunuz tarihten itibaren kiradan kar edersiniz.
 • İsteyen kişiler borcunu toptan kapatabilir erken ödeme yapabilirler
 • Taksit borçlarınız bitene kadar ev satışa sunulamaz….

SORU VE CEVAPLAR

Çekilişe Girmek İstemeyenler Ne Yapmalı?

 • Çekilişe katılmak istemeyenler peşinatlı bir şekilde sisteme katılmalı. Vade ortasında çekilişe katılmaktan evlerine yerleşebilirler.

Sistemden İstediğimiz Zaman Çıkabilir Miyiz?

 • Ödeme güçlüğü çekerseniz taksitlendirmenizi dondurabilir daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Çıkmak isterseniz gerekçesiz olarak sistemden ayrılabilir ve yaptığınız ödemeleri geri alırsınız.

Ev Yerine Arsa Alabilir miyim?

 • Emin Evim sistemi ile ev, iş yeri, arsa şeklinde istediğiniz gayrimenkulü alabilirsiniz.

 

 

Go Top