Borçlarınızı Tek bir Bankada Birleştirme

Borçlarınızı Tek bir Bankada Birleştirme

Eğer birden çok bankaya borcunuz varsa bu borçları ödemek sizler için çok sıkıntılı süreçleri beraberinde getirebilir.Bu yüzden borçlarınızı tek bankada toplama sizin için mantıklı olacaktır. Kredilerinizi birleştirmek en azından dağınık borçlarınızı tek kalemde takip etmenizi sağlayacaktır. Borçların birden çok bankada olması uzun vadede kredi notunuzun düşmesine de neden olacağı için yeni bir kredi alma ihtimaliniz çok düşük bir hale gelebilir. Borçları tek bankada toplama fikri ise birden çok bankaya borcu olan kişilere önerilebilecek bir tavsiyedir.

Borçları tek bankada toplama fikri ile ilgili olarak yapılması gereken ve dikkat edilmesinde fayda olan noktalar vardır. Bir bankaya değil de birden çok bankaya borcunuz varsa bütün borçlarınızı yeni bir bankada yer alan borç yapılandırma kredileri ile ödeyebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için bankaların sizleri ve borçlarınızı kabul etmesi gerekmektedir. Bankalar bunlar için borç transferi kredisi sunmaktadır. Borç transferi kredisi ile birlikte bütün bankalara olan borçlarınızı tek bir çatı altında toplarsınız. Bu borçlarınızı da yapılan yapılandırma ile birlikte yeni faiz oranları ile birlikte ödersiniz. Burada yeni kredi verilmesinde bankalar sizlerden biraz fazla faiz oranı veya vade farkı isteyebilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken borçlarınızı biraz azalttıktan sonra yeni bankaya borç taşımaktadır.

Kredilerimi Hangi Bankada Birleştirmeliyim?

Borç transferi kredisinde bankaların istediği şartları da taşımak gerekmektedir. Şu anda güncel olarak borç transferi kredisi sadece Finansbank’ta yer almaktadır. Şartlar ise şunlardır;

Finansbank’a borç transferi yaparak transfer edilebilecek olan ürünler şu şekildedir; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı.

Finansbank’a borç transferi içerisinde verilemeyecek ürünler ise şunlardır: Konut kredisi, Ek Hesap, Finansbank’taki borçlar.

Finansbank’a diğer bankalardan olan banka kredi borcunun tamamı transfer edilebilmektedir. Bununla birlikte banka ekranında görünen tutardan daha düşük tutarlı olacak şekilde transfer yapmayı kabul etmemektedir. Diğer yandan, karşı banka kredi kartı toplam borcu veya toplam borcundan daha düşük tutarları transfer olarak kabul etmektedir. Bunun yanı sıra karşı bankaya yapılan EFT’ler işlemin yapıldığı günden bir sonraki iş günü karşı bankaya iletilmektedir.

Şu anda borçlarınızı Finansbank’a getirerek borçları tek bir bankada toplayabilir ve ödemelerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Bu konuda sizler için düzenlediğimiz kredi borçlarınızı birleştirme hizmetimizden faydalanabilirsiniz. İletişim kısmından bize ulaşarak danışmanlarımızla detaylı görüşebilirsiniz.

One comment on “Borçlarınızı Tek bir Bankada Birleştirme
  1. Renginnuruşan dedi ki:

    50000 TL borç kapama kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir