Kredi Kartı Borçlarınızı Biz Ödeyelim

Kredi kartı borcu taksitlendirme yaptınız ama yine de borcunuzu ödeyemedinizse o zaman okuyunuz. Size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız ama öncelikle bir takım bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz.

Günümüzde nakit para olmadığı zamanlarda kredi kartı imdadımıza koşuyor. Öyle ki; şuanda hemen hemen herkesin cüzdanında kredi kartı bulunuyor. İhtiyaçlarımızı kredi kartı yardımı ile anında alabiliyor, üstelik taksit dahi yaptırabiliyoruz. Fakat, bazen yanlış kullanımlar başımıza dert olabiliyor. Mesela nakit parası olmayanlar ihtiyaçlarını kredi kartına yüklenerek karşılıyorlar. Ama kartın limitini aşınca olan oluyor. Belki sizinde şuan kredi kartı ile başınız dertte ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Öncelikle şunu söylemek istiyoruz. Bankalar kredi veya kredi kartı verirken tüketicilere en iyi imkanları sunarak verirler. Ancak, tüketici borcunu ödeyemediği zaman ilk başta göründükleri gibi olmazlar. Kredi kartı borcunuz var ödeyemiyorsunuz. Sonucu ne mi olur? Diyelim ki borcunuzu birinci ay ödeyemediniz. Hadi ikinci ayda ödeyemediniz. 2 ay geçmesine rağmen üçüncü ayda ödeyemediniz.

Peki şimdi ne olacak? Elbette bu süreçte bankadan telefon,sms yada e-posta alacaksınız. Hatta banka size alternatif sunarak borcunuzu yapılandırmak isteyip istemediğinizi sorar. İstediğiniz takdirde borcunuzu daha uygun ve daha kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ancak şunu belirtmek istiyoruz ki; borcunuzu ödemediğiniz her ay size olumsuz olarak geri dönecektir. Banka sizin borcunuzu ödeyemediğinizi kaydeder ve Kredi kayıt Bürosu’na bilgi verir. Bu bilgi sizin kredi notunuzu düşürmeye yetecektir.

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Kredi kartı borçlarınızı noter huzurunda senet karşılığı yapılacak anlaşma ile birlikte biz kapatıyoruz. Siz anlaşma gereği gerekli tutarı bize ödüyorsunuz. Konuyla ilgili belirli bir komisyon oranı talep edilmektedir. Bu miktar borcunuzun miktarına ve oluşturulacak vade sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kapatılan kredi kartı borcu banka üzerinden alınan ticari işletmelere verilen senetle kredi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yani kart borcunuz kapandığı zaman ilgili bankaya kredi borcunuz oluşmuş oluyor. Ödemeleri yükümlü olduğunuz kurum yine bir banka olmaktadır.Ödemelerinizin gecikmesi veya ödememe durumunda banka olağan prosedürlerini uygulayarak işi icraya dökmektedir…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?