Bayanlara Özel Krediler

Acil kredi ihtiyacı olan bayanlar: ad soyad telefon şehir sosyal medya hesapları ve ne kadar krediye ihtiyacı olduğunu belirterek senetlekredi2017@gmail.com a mail atabilirler..

Kadınlarında ekonomik hayattaki etkinliklerinin artmasıyla birlikte ve kadınlara özel ek iş alanlarının oluşturmasıyla birlikte, bankaların çoğu hem kadın istihdamını arttırmak için hem de kadınların da girişimci ruhlarını destekleyebilmek için kadınlara özel kredi imkanları sağlamışlardır. Bu banka ve kurumların bazılarından bahsetmek istiyoruz.

KOSGEB Kredisi: KOSGEB kadın girişimcileri desteklemek için kredi kullandırmaya başlamıştır. Yeni bir iş yeri açmak isteyen, iş alanında bir hayali olan kadınlara 50 bin lira girişimci kredisi sağlayan KOSGEB’in bu alanda sizlerden istediği tek şey Uygulamalı Girişimcilik Sertifikanızın olmasıdır. Üstelik bu sertifikayı ücretsiz olarak kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken KOSGEB kapsamındaki Girişimcilik kurslarına gitmektir.

Ziraat Bankası Kredisi: Ziraat Bankası’da kadın girişimcileri teşvik edebilmek amaçlı bir kredi sistemini uygulamaya koymuştur. Üstelik diğer bankalar ve diğer kredilerden daha uygun düşük faizli kredi kullanabilmenize destek olur. Bunu da Hazine Destekli Kredi Garanti Fonunun kefalet desteği ile gerçekleştirir.

Denizbank Kredisi: Denizbank’ta kadın girişimcilere özel bir kredi programı hazırlamıştır. Bu program kapsamında 80 bin liraya varan fiyatlarda kredi kullanabilmeniz sağlanmıştır. Bunun yanında Denizbank yalnızca kadın girişimciler için değil ayrıca ev hanımları içinde bir kredi desteği hazırlamıştır.

Garanti Bankası Kredisi: Ev hanımlarına hiçbir şart sunmadan ihtiyaç kredisi veren Garanti Bankası’na internetten ve şubelerden başvuru yapabilmeniz sağlanmıştır.

TEB Kredisi: Türkiye Ekonomi Bankası’da bayanlara özel kredi hizmeti ile kadın girişimcileri desteklemektedir.

Akbank Kredisi: Akbank ev hanımlarına özel kredi veren bankalardan sadece biridir. Gelir belgesi gibi şartlar aramadan verilen bu krediden en fazla 20 bin lira alabilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey vadesiz veya ticari hesabınızın bulunmasıdır. Aynı zamanda kredi notunuz çok önemli olmasa da, sicil durumunuzun belli düzeyde yüksek olması gerekmektedir.

Aktifbank Kredisi: Aktifbank PTT aracılığı ile kadınlara 25 bin lira kadar kredi kullandırmaktadır. Aynı zamanda Aktif Bank aracılığı ile siciliniz bozuk olsa dahi kredi kullanabilme imkânına da sahipsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz seçeneklerden birini seçerek kullanan ev hanımları diledikleri anda bu bankalardan biri ile rahatça kredi kullanabilirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Sultan dedi ki:

    Ben bir bayan olarak bu bankalarla görüştüm ama böyle bir şey olmadığını söylediler sadece kosgeb var ama oda önce işletmeni aç diyor işte bu noktada krediye ihtiyacımız var ama bankalardan alamiyorum bu konuda nasil yardimci olursunuz

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?